Loading…

Świece Żarowe i Zapłonowe Wymiana

Wymiana Świece Żarowe i Zapłonowe
Mechanik Kontakt
BMW E46 M43TU Wymiana uszczelek pokrywy łańcucha rozrządu

BMW E46 M43TU Wymiana uszczelek pokrywy łańcucha rozrząduchcesz mnie jakos wspomoc – dorzuć się: https://patronite.pl/scghost
albo przynajmniej napisz komentarz a jutub wypłaci mi miliony za wyswietlenia

xD

Oring termostatu: 11531437149
Oring czujnika: 12141748398
Uszczelka nr 14: ELRING 923.001
Uszczelka nr 12: ELRING 423.471

Importowane z Youtube Ponownie zamontuj świece zapłonowe / świece żarowe.
Prawidłowe funkcjonowanie silnika zależy od stosowania świec zapłonowych. Mieszanka powietrzno-paliwowa zostaje sprężona, a między dwiema świecami zapłonowymi przeskakuje iskra, która zapala tę kombinację w komorze spalania i uwalnia energię (20-30%, która jest wykorzystywana do napędu samochodu). Możliwe, że silnik w ogóle się nie uruchomi, jeśli świece zapłonowe są zużyte. Trudny rozruch silnika w niskich temperaturach jest częstą oznaką wadliwej świecy zapłonowej lub sterownika.

Porady -Przewody świec zapłonowych należy wymieniać w tym samym czasie, co świece zapłonowe.

Określony model silnika musi mieć własny zestaw świec.

Lepiej jest wymienić cały zestaw świec niż wymieniać pojedyncze świece.

różnorodne oferty

Odkręcanie szyn prądowych świec żarowych

Wyjmij świece zapłonowe silnika, odkręcając je.

Wymiana świec zapłonowych głowicy cylindrów

Na szynoprzewodach wisiały świece

Aby sprawdzić, czy silnik się uruchomi, wykonaj ten prosty test.

Czym dokładnie są świece zapłonowe?

Znane jako świece zapłonowe są stosowane w silnikach benzynowych. „Świece zapłonowe” Aby uzyskać odpowiednią kombinację paliwowo-powietrzną w cylindrach silnika, muszą one wytworzyć niezbędną do tego iskrę. Wysokie napięcie z cewki zapłonowej jest przekazywane do odpowiednich świec zapłonowych za pośrednictwem aparatu zapłonowego, który z kolei generuje iskrę. Jako część eksploatacyjna świece zapłonowe tracą z czasem energię iskry z powodu spalania elektrod i korozji. Może to skutkować niestabilną pracą, problemami z rozruchem, a nawet uszkodzeniem cewki zapłonowej.

Jak wygląda wymiana świecy zapłonowej?

Aby wymienić świece zapłonowe, najpierw wyjmij przewody zapłonowe ze świec, a następnie użyj specjalnego klucza do świec zapłonowych, aby wyjąć świece z głowicy silnika. Podczas wykonywania tej procedury nie pozwól, aby brud zgromadzony wokół nasadki świecy zapłonowej dostał się do cylindra przez otwór świecy zapłonowej. Użyj szczelinomierza, aby zmierzyć odległość między elektrodami na fabrycznie nowych świecach zapłonowych. Aby uniknąć nierównomiernego włożenia świecy zapłonowej i uszkodzenia gwintu, należy zwrócić uwagę na prawidłowe osadzenie nowych świec zapłonowych w otworze gwintowanym w głowicy.

O czym powinniśmy pamiętać?

Przewody zapłonowe, kopułka zapłonu i palec mechanizmu zapłonowego powinny być sprawdzone przed wymianą świec zapłonowych. Po dokręceniu świec zapłonowych odpowiednim momentem i podłączeniu przewodów należy uruchomić silnik i sprawdzić, czy układ zapłonowy działa prawidłowo. W niektórych pojazdach może być wymagany komputer diagnostyczny silnika w celu wyczyszczenia pamięci sterownika silnika. kod błędu związany z problemami z zapłonem. Często zdarza się, że świece są wymieniane w zestawach, ponieważ ich żywotność jest bardzo podobna. Świece często wymagają wymiany po 40 000 km użytkowania.

43 thoughts on “BMW E46 M43TU Wymiana uszczelek pokrywy łańcucha rozrządu

 1. Hello , if you read this , i have exact this model , i have no HEAT inside my car ( the car itself doesn't overheat the engine , temperature is optimum , antifreeze replaced ) . Any ideas?

 2. Niedługo będę się za to brał i mam parę uwag i pytanie 😉
  1. To nie EGR tylko zawór od pompy powietrza wtórnego 😉
  2. Dlaczego pokrywa zaworów nie była wyczyszczona? 🤔
  3. Dobrze wymyć też czujnik walka.
  A pytanie to, dasz radę nagrać jak wymienić hydropopychacze w tym silniku? Najlepiej bez odkręcania walka 😉

 3. Witam.Mam pytanie odnośnie podstawy filtra oleju w tym silniku bo wymieniałem juz dwa razy zestaw uszczelnień i dokładnie po roku czasu pojawiają się wycieki,wiec czeka mnie trzecia wymiana.Podpowie Pan w czym tkwi problem?

 4. Tam gdzie zaznaczyłeś miejsce cięcia uszczelki nie dawałeś silikonu? Na łączeniu uszczelek chyba powinno być trochę bo inaczej lubi się z tego miejsca lać olej.

 5. На моторе М4,3 утром на холодный двигатель открываешь маслозаливную пробку и через горловину указательный пальцем достаешь до звездочки, со стороны генератора цепь бывает очень часто провисшая и это как то напрягает. Мотор завел заглушил и цепь как струна, бывалые мастера порекомендовали заменить цепь ( пробег 184 тыщ), после замены то же самое. Может кто то толково обьяснить как это понимать. В коллег с такими же моторами то же самое, когда они попробовали утром натяжение цепи они шокированы.

 6. Хорошая работа но я бы еще попутно проверил состояние системы ГРМ и синхронизацию распредвала с коленвалом.

 7. Hello SCghost
  Great video and very usefull information for me!
  I got the same leak so im gonna do this job soon! Did it solve the problem the customer had?
  And also got oil residue furder to the back of the car,? because of the wind while driving..?
  Thanks in advance
  Hope you can read english and can reply 👍
  Dave from the Netherlands

 8. I have this car now for almost 6 years and drive it a lot and the rubbers are a pain in the …. a lot coolant leak ore radiator leak so on so on i changed everything it wants to go to the junk jard but i dont let it go 🙂

 9. siema, wiesz moze gdzie moge kupic w necie uszczelke termostatu? bo bede zmienial tez tą uszczelke kapy łancucha i wolał bym miec pod reka nowa uszczelke termostatu bo niewiadomo co zastane

 10. Mam pytanko dużo wyleci płynu z chłodnicy jakbym go nie spuszczał ? i co byś polecił do czyszczenia sinika od spodu ? bo tak to gdzie będę mógł to benzyną ale w niektórych miejscach by się przydało coś co się psika jakiś kwas czy coś .

 11. Już wiem co będę w następnym tygodniu przy 316 robił 😁. A jak z trwałością tej naprawy, bo na forach to płaczą że wymieniali uszczelki i po 5 tysiącach znowu syf.

 12. Cześć!
  W mojej e46 Compact mam problem z kontrolka airbagu pasażera. Jak pasażer całymi plecami opiera się o oparcie, to po chwili gaśnie, w przeciwnym razie, to zapala sie, to gaśnie. Kiedy osoba już wysiadzie, to już tylko świeci ciągle. Sorry, że poruszam temat z innej beczki, ale brak mi pomysłów. Reset bezpieczniki nr 11 nic nie dał, wtyczki pod siedziskiem okey.
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zadzwoń!