Przejdź do treści
Strona główna » Warszawa Wymiana Świec Zapłonowych

Warszawa Wymiana Świec Zapłonowych

Mechanika – Diagnostyka – Elektryka Samochodowa – Nasza firma oferuje opcje Mechanika z Dojazdem w Warszawie!

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 570 933 114

Mobilny Elektryk
+48 512 149 689

Nasza firma oferuje opcje Mechanika z Dojazdem w Warszawie!

Warszawa Wymiana świec zapłonowych – Świece zapłonowe są elementem układu zapłonowego silnika spalinowego, który jest uważany za element o krytycznym znaczeniu. Ich niezdolność do prawidłowego działania lub jego niewykonanie ma istotny negatywny wpływ na jednostkę napędową pojazdu. Z tego powodu jednym z obowiązków właściciela pojazdu, który troszczy się o płynną i bezawaryjną pracę swojego samochodu, jest okresowa wymiana świec zapłonowych w pojeździe.

Jaką dokładnie rolę odgrywają świece zapłonowe?

Świece zapłonowe mają spełniać jedną podstawową funkcję, jaką jest zainicjowanie wybuchu mieszanki poprzez uruchomienie wyładowania elektrycznego w komorze spalania. Po tej eksplozji następuje gwałtowny wzrost ciśnienia, który porusza tłokiem i ostatecznie powoduje obrót wału korbowego. Innymi słowy, świece zapłonowe w silniku samochodowym są ważnym czynnikiem określającym, jak dobrze silnik działa. Są one podatne na zużycie i wymagają regularnej wymiany ze względu na trudne warunki pracy, jakim są poddawane, w tym bardzo wysokie temperatury i gazy powstające w komorze spalania.

Wymagane jest regularne sprawdzanie stanu świec.

Następujące znaki powinny zwrócić uwagę na to, że świece są w złym stanie:

wzrost zapotrzebowania na benzynę,

niespójna praca silnika,

trudności z uruchomieniem samochodu.

Są to znaki ostrzegawcze, które wskazują, że nadszedł czas na wymianę świec zapłonowych w pojeździe. Mimo to nadal dobrze jest regularnie sprawdzać stan świec, nawet jeśli silnik pracuje bez zarzutu.

Analiza funkcjonalności świec zapłonowych

Wygląd świec zapłonowych umożliwia określenie stopnia ich zużycia, co z kolei umożliwia analizę osiągów silnika i identyfikację poważnych usterek lub awarii.

Wymiana świec zapłonowych

Po odkręceniu w Twoim najlepszym interesie jest przeprowadzenie dokładniejszej kontroli świec zapłonowych. Do przeprowadzenia badania, a także w przypadku konieczności wymiany świec potrzebne są następujące przyrządy:

klucz, którym można wybrać świece o odpowiedniej wielkości, Warszawa (425)

klucz z momentem obrotowym,

szczypce – szczypce ,

szczelinomierz .

Świeca zapłonowa w dobrym stanie technicznym

Świeca, która pali się równomiernie i wydajnie, ma kolor jasnobrązowy, szaro-biały lub szaro-żółty. Pęknięcia lub inne oznaki uszkodzenia, takie jak stopienie, nie powinny być widoczne ani na elektrodach, ani na izolatorze. Oba powinny być w dobrym stanie. Świeca zapłonowa i jej elektrody nie powinny gromadzić żadnych zanieczyszczeń, a odległość między elektrodą masową a elektrodą środkową nie powinna przekraczać zakresu zalecanego przez producenta. Szczelinomierz jest odpowiednim narzędziem do określenia wielkości tej przestrzeni. Jest to urządzenie pomiarowe wykonane ze stalowych ostrzy o różnej grubości od 0,05 mm do 1,00 mm. Możemy łatwo określić jego wielkość, umieszczając liście w przestrzeni między elektrodami i obserwując wynik. Kiedy ustalimy, czy tę lukę należy skorygować, pomocny będzie również szczelinomierz.

Nieprawidłowy wygląd świecy

Poniżej zamieściliśmy zestawienie najczęściej występujących objawów, przyczyn i skutków wadliwego działania świecy zapłonowej, a także jej wpływu na pracę silnika.

Replacing spark plugs

Jak samodzielnie wymienić świece zapłonowe?

Jak zatem samodzielnie wymienić świece zapłonowe? Kiedy zdecydować się na wymianę i jakie są objawy ich zużycia? Warszawa Wymiana świec zapłonowych, zdzwoń do naszego mobilnego mechanika samochodowego, szybko i skutecznie działamy szybko.

Mechanika – Diagnostyka – Elektryka Samochodowa – Nasza firma oferuje opcje Mechanika z Dojazdem w Warszawie!

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 570 933 114

Mobilny Elektryk
+48 512 149 689

Nasza firma oferuje opcje Mechanika z Dojazdem w Warszawie!