Loading…

Świece Żarowe i Zapłonowe Wymiana

Wymiana Świece Żarowe i Zapłonowe
Mechanik Kontakt
[PL/EN] Fiat 1.4 8V (75 / 77 KM) - Wymiana świec zapłonowych

[PL/EN] Fiat 1.4 8V (75 / 77 KM) – Wymiana świec zapłonowych[4K UltraHD 2160p] [ENGLISH SUBTITLES / NAPISY PL] Na przykładzie Grande Punto z 2008 roku. Film ma zastosowanie dla wszystkich Fiatów z silnikiem 350A1000 (1.4 8V o mocy 75 lub 77 KM – w zależności od rynku przeznaczenia) – Grande Punto, Punto EVO, Linea, Idea, Doblo, Qubo, Fiorino… Wideo przedstawia także test ciśnienia sprężania oraz wymianę przewodów zapłonowych.

-= SPIS TREŚCI – SZYBKO SKOCZ DO INTERESUJĄCEGO CIĘ FRAGMENTU =-

00:01 – Wstęp
00:27 – Diagnostyka układu zapłonowego
01:51 – Demontaż obudowy filtra powietrza
03:05 – Demontaż przewodów zapłonowych
03:24 – Demontaż świec zapłonowych
04:19 – Kolor świec a kondycja silnika
04:58 – Uwaga dot. pomiaru ciśnienia sprężania
06:46 – Przygotowanie nowych świec do montażu
07:26 – Montaż nowych świec zapłonowych
08:18 – Montaż nowych przewodów zapłonowych
09:23 – Montaż obudowy filtra powietrza
10:07 – Ewentualna dalsza ścieżka diagnostyczna
10:36 – Zapowiedź następnego filmu
10:46 – Zakończenie

-= LAGUNA FAN oraz RYSIUNCIO =-

Polecam Wam kanały kolegów „Laguna Fan” oraz „Rysiuncio” traktujące o Renault:

https://www.youtube.com/user/nio55ut – Laguna Fan
https://www.youtube.com/user/rysiuncio – Rysiuncio

Importowane z Youtube Ponownie zamontuj świece zapłonowe / świece żarowe.
Prawidłowe funkcjonowanie silnika zależy od stosowania świec zapłonowych. Mieszanka powietrzno-paliwowa zostaje sprężona, a między dwiema świecami zapłonowymi przeskakuje iskra, która zapala tę kombinację w komorze spalania i uwalnia energię (20-30%, która jest wykorzystywana do napędu samochodu). Możliwe, że silnik w ogóle się nie uruchomi, jeśli świece zapłonowe są zużyte. Trudny rozruch silnika w niskich temperaturach jest częstą oznaką wadliwej świecy zapłonowej lub sterownika.

Porady
Przewody świec zapłonowych należy wymieniać w tym samym czasie, co świece zapłonowe.

Określony model silnika musi mieć własny zestaw świec.

Lepiej jest wymienić cały zestaw świec niż wymieniać pojedyncze świece.

różnorodne oferty

Odkręcanie szyn prądowych świec żarowych

Wyjmij świece zapłonowe silnika, odkręcając je.

Wymiana świec zapłonowych głowicy cylindrów

Na szynoprzewodach wisiały świece

Aby sprawdzić, czy silnik się uruchomi, wykonaj ten prosty test.

24 thoughts on “[PL/EN] Fiat 1.4 8V (75 / 77 KM) – Wymiana świec zapłonowych

  1. 2:54 jaką funkcję spełnia ten przewód podciśnieniowy? Co się dzieje ,gdy jest uszkodzony? Czy spotkałeś się może z takim przypadkiem ,że samochód drga tylko na 5 biegu po odpuszczeniu nogi z gazu?

  2. 1.Ktoś lub coś zjadło wygłuszenie przegrody. 2. Świece ngk dzisiaj to nie to samo, co 10 lat temu. Byle co. Polecamy BERU. Koniecznie przy montażu świec zastosuj pastę do smarowania ich gwintów, moźe być taka sama jak do montażu świec źarowych. 3.Konieczna przy okazji wymiany świec ocena stanu przewodów zapłonowych. Pomiar rezystancji i oględziny. Niekoniecznie muszą być nowe. Czasem używane orginalne są lepsze. Pożądana ich konserwacja olejem silikonowym. 4. Po tym wszystkim piwo jest w zasadzie konieczne. Może 2.

  3. Świece NGK ZKR7A-10 (średnica gwintu 12mm : głowica aluminiowa – moment dokręcania 15÷20 Nm, głowica żeliwna – moment 15÷ 25 Nm) . Daję 17 Nm i starcza.

  4. Ja używam BRISK Premium EVO (dostaniecie je w Expert Auto oraz Inter Cars) – przeskakują na nich 2 iskry równocześnie dzięki czemu jest pełniejszy zapłon mieszanki, co powoduje wzrost mocy silnika na poziomie 2-5% oraz zmniejszenie zużycia paliwa nawet do 8%.

  5. Jakie długie masz te przedłużenie klucza? Używasz dwóch: ten dłuższy dla skrajnych, a krótsze dla 2 i 3 świecy. Muszę jechać kupić takie przedłużenie 😉

  6. witam mam pytanie czy ten silnik ma może regulacje luzu zarodowego płytkową proszę o odpowiedz jeśli tak to proszę o nagranie poradnika bo nie ma prawie żadnego filmiku na yt pozdro

  7. Witam co to jest za otwór po prawej stronie ten w którym jest ta "miedziana" klapka widać to w 3:17. Klapa fitra powietrza w niego wchodzi. Pytam ponieważ w tym miejscu mój fiat "się poci" i nie mam pojęcia dlaczego.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!