Loading…

Świece Żarowe i Zapłonowe Wymiana

Wymiana Świece Żarowe i Zapłonowe
Mechanik Kontakt
Jak podłączyć prostownik do akumulatora i go naładować? Porady motoryzacyjne .

Jak podłączyć prostownik do akumulatora i go naładować? Porady motoryzacyjne .Książka w formacie Ebook jest dostępna już w moim sklepie https://www.mariuszpapa.pl/samodzielne-napelnianie-klimatyzacji-w-aucie-wydanie-ii-p-12.html wydanie drugie poprawione w cenie wydania pierwszego każdy kto zakupi ebooka do 22 sierpnia po finalizacji zakupu otrzyma 10% rabatu . Pozdrawiam Mariusz Już wkrótce moja książka „Napełnianie klimatyzacji w aucie ” krok po kroku więcej informacj na moim blogu https://propanwklimatyzacji.blogspot.com/2020/05/ksiazka-napenianie-klimatyzacji-w.html Jak podłączyc prostownik do akumulatora ? Niby to jest proste ale było tak kiedyś że mąż wyjechał komórka mu siadła a żona chciała jechać swoim autem i klops. Akumlator kaput ,bo ktoś zapomniał na noc wyłączyć radio i przetwornice napięcia. Szukała ,szukała i nie naładowała bo nie wiedziała jak. Na You Tube nie znalazła. Więc tej żonie to dydykuje.
Subskrybuj mój kanał http://www.youtube.com/subscription_center?add_user=mariuszpapa

Importowane z Youtube Ponownie zamontuj świece zapłonowe / świece żarowe.
Prawidłowe funkcjonowanie silnika zależy od stosowania świec zapłonowych. Mieszanka powietrzno-paliwowa zostaje sprężona, a między dwiema świecami zapłonowymi przeskakuje iskra, która zapala tę kombinację w komorze spalania i uwalnia energię (20-30%, która jest wykorzystywana do napędu samochodu). Możliwe, że silnik w ogóle się nie uruchomi, jeśli świece zapłonowe są zużyte. Trudny rozruch silnika w niskich temperaturach jest częstą oznaką wadliwej świecy zapłonowej lub sterownika.

Porady -Przewody świec zapłonowych należy wymieniać w tym samym czasie, co świece zapłonowe.

Określony model silnika musi mieć własny zestaw świec.

Lepiej jest wymienić cały zestaw świec niż wymieniać pojedyncze świece.

różnorodne oferty

Odkręcanie szyn prądowych świec żarowych

Wyjmij świece zapłonowe silnika, odkręcając je.

Wymiana świec zapłonowych głowicy cylindrów

Na szynoprzewodach wisiały świece

Aby sprawdzić, czy silnik się uruchomi, wykonaj ten prosty test.

Czym dokładnie są świece zapłonowe?

Znane jako świece zapłonowe są stosowane w silnikach benzynowych. „Świece zapłonowe” Aby uzyskać odpowiednią kombinację paliwowo-powietrzną w cylindrach silnika, muszą one wytworzyć niezbędną do tego iskrę. Wysokie napięcie z cewki zapłonowej jest przekazywane do odpowiednich świec zapłonowych za pośrednictwem aparatu zapłonowego, który z kolei generuje iskrę. Jako część eksploatacyjna świece zapłonowe tracą z czasem energię iskry z powodu spalania elektrod i korozji. Może to skutkować niestabilną pracą, problemami z rozruchem, a nawet uszkodzeniem cewki zapłonowej.

Jak wygląda wymiana świecy zapłonowej?

Aby wymienić świece zapłonowe, najpierw wyjmij przewody zapłonowe ze świec, a następnie użyj specjalnego klucza do świec zapłonowych, aby wyjąć świece z głowicy silnika. Podczas wykonywania tej procedury nie pozwól, aby brud zgromadzony wokół nasadki świecy zapłonowej dostał się do cylindra przez otwór świecy zapłonowej. Użyj szczelinomierza, aby zmierzyć odległość między elektrodami na fabrycznie nowych świecach zapłonowych. Aby uniknąć nierównomiernego włożenia świecy zapłonowej i uszkodzenia gwintu, należy zwrócić uwagę na prawidłowe osadzenie nowych świec zapłonowych w otworze gwintowanym w głowicy.

O czym powinniśmy pamiętać?

Przewody zapłonowe, kopułka zapłonu i palec mechanizmu zapłonowego powinny być sprawdzone przed wymianą świec zapłonowych. Po dokręceniu świec zapłonowych odpowiednim momentem i podłączeniu przewodów należy uruchomić silnik i sprawdzić, czy układ zapłonowy działa prawidłowo. W niektórych pojazdach może być wymagany komputer diagnostyczny silnika w celu wyczyszczenia pamięci sterownika silnika. kod błędu związany z problemami z zapłonem. Często zdarza się, że świece są wymieniane w zestawach, ponieważ ich żywotność jest bardzo podobna. Świece często wymagają wymiany po 40 000 km użytkowania.

32 thoughts on “Jak podłączyć prostownik do akumulatora i go naładować? Porady motoryzacyjne .

 1. Suchajcie podłączyłem kabel (+) i został mi (-), ale jak się do niego zabieram strasznie iskrzy że aż boję się dotykać…. 

  To normalnie? Tak normalnie prąd idzie jak wystarczy że kabel – przyłożenie obok masy z minusem

  Chodzi mi o podłączenie akumulatora do auta

 2. Witam,
  Ja mam problem – po podłączeniu prostownik nie działa. Gdy jest podłączony tylko + świeci na czerwono światełko – sprzęt działa. Gdy przypinam do + i – prostownik nie reaguje. Wadliwy prostownik?

 3. Rozumiem, że chcąc ładować akumulator bez wyjmowania go z samochodu (po odłączeniu akumulatora ponoć może się ro-synchronizować komputer etc.) należy odłączyć jedynie klamrę z PLUSEM (czy już to nie rozsychronizuje komputera?). Czy mogę ładować go jedynie kilka minut aby tylko odpalił a dalej ruszyć już w dalszą trasę i pozwolić aby już alternator ładował samochód?) Nie mam kabli jedynie prostownik a zależy mi aby nie wyjmować akumulatora i móc odjechać jak najszybciej.

 4. mase podpina sie dalej od akumulatora poniewaz podczas ladowania wytwarzaja sie gazy w akumulatorze w razie zaiskrzenia z klemy podczas odlaczania moze cie wypier w kosmos 🙂

 5. Wydaje mi się, że w tym prostowniku na pozycji 6 naładuje akumulator 60A. 100 jest na taabelce zaznaczone ale jeżeli to jest akumulator 6V. Tak więc podejrzewam, że aku 100A ty mnie naładujemy bo jest tylko opcja 70A albo 120A (8 i 9) 🙁

Dodaj komentarz

Zadzwoń!