Loading…

Świece Żarowe i Zapłonowe Wymiana

Wymiana Świece Żarowe i Zapłonowe
Mechanik Kontakt
Jak podłączyć radio samochodowe Android i kamerę cofania (Ford S-Max)

Jak podłączyć radio samochodowe Android i kamerę cofania (Ford S-Max)Radio Android 2 DIN do Forda S-Max to przede wszystkim mapy Google, YouTube, Yanosik, Spotify i zestaw głośnomówiący. Dołożyliśmy tu też kamerę cofania wysokiej rozdzielczości AHD. W tym filmie pokazujemy jak podłączyć radio samochodowe i jak podłączyć kamerę cofania do radia.

Radia samochodowe 2DIN Android – https://bit.ly/2My86C8
Radia samochodowe Android Auto / CarPlay – https://bit.ly/3ooEFzm

Moduł sterowania z kierownicy – https://bit.ly/2YiOZ1o
Przewód moduł – radio – https://bit.ly/39kgnT2
Separator antenowy – https://bit.ly/3ogFASA
Ramka do Forda – https://bit.ly/2KTgQlN
Wyjmaki – https://bit.ly/39kgPRe

Kamera cofania AHD – https://bit.ly/2MramLe

UWAGA: Zamontowane tu zostało radio GMS 7929, które obsługuje kamerę cofania AHD. Jeśli wybierzesz inne radio, skontaktuj się z nami, sprawdzimy czy to radio obsługuje ten format (lub wybierz inną kamerę cofania).

Jeśli masz inne radio w Fordzie niż 6000CD (np. takie okrągłe) będziesz potrzebował nieco innego zestawu montażowego. Jeśli chcesz żebyśmy taki zestaw dla Ciebie przygotowali, zrób zdjęcie oryginalnego radia i zegarów i prześlij nam z zapytaniem na adres info@sklephadron.pl

Kontakt do nas:
22 663 47 58
Krasińskiego 59, Warszawa

Copyright (c) 2021 Paweł Ślubowski, Corel Corporation oraz licencjodawcy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Podkład muzyczny pochodzi z biblioteki audio YouTube. W intro wykorzystano: SORRY – VOLTE/FACE [Release Trailer].

Importowane z Youtube Ponownie zamontuj świece zapłonowe / świece żarowe.
Prawidłowe funkcjonowanie silnika zależy od stosowania świec zapłonowych. Mieszanka powietrzno-paliwowa zostaje sprężona, a między dwiema świecami zapłonowymi przeskakuje iskra, która zapala tę kombinację w komorze spalania i uwalnia energię (20-30%, która jest wykorzystywana do napędu samochodu). Możliwe, że silnik w ogóle się nie uruchomi, jeśli świece zapłonowe są zużyte. Trudny rozruch silnika w niskich temperaturach jest częstą oznaką wadliwej świecy zapłonowej lub sterownika.

Porady -Przewody świec zapłonowych należy wymieniać w tym samym czasie, co świece zapłonowe.

Określony model silnika musi mieć własny zestaw świec.

Lepiej jest wymienić cały zestaw świec niż wymieniać pojedyncze świece.

różnorodne oferty

Odkręcanie szyn prądowych świec żarowych

Wyjmij świece zapłonowe silnika, odkręcając je.

Wymiana świec zapłonowych głowicy cylindrów

Na szynoprzewodach wisiały świece

Aby sprawdzić, czy silnik się uruchomi, wykonaj ten prosty test.

Czym dokładnie są świece zapłonowe?

Znane jako świece zapłonowe są stosowane w silnikach benzynowych. „Świece zapłonowe” Aby uzyskać odpowiednią kombinację paliwowo-powietrzną w cylindrach silnika, muszą one wytworzyć niezbędną do tego iskrę. Wysokie napięcie z cewki zapłonowej jest przekazywane do odpowiednich świec zapłonowych za pośrednictwem aparatu zapłonowego, który z kolei generuje iskrę. Jako część eksploatacyjna świece zapłonowe tracą z czasem energię iskry z powodu spalania elektrod i korozji. Może to skutkować niestabilną pracą, problemami z rozruchem, a nawet uszkodzeniem cewki zapłonowej.

Jak wygląda wymiana świecy zapłonowej?

Aby wymienić świece zapłonowe, najpierw wyjmij przewody zapłonowe ze świec, a następnie użyj specjalnego klucza do świec zapłonowych, aby wyjąć świece z głowicy silnika. Podczas wykonywania tej procedury nie pozwól, aby brud zgromadzony wokół nasadki świecy zapłonowej dostał się do cylindra przez otwór świecy zapłonowej. Użyj szczelinomierza, aby zmierzyć odległość między elektrodami na fabrycznie nowych świecach zapłonowych. Aby uniknąć nierównomiernego włożenia świecy zapłonowej i uszkodzenia gwintu, należy zwrócić uwagę na prawidłowe osadzenie nowych świec zapłonowych w otworze gwintowanym w głowicy.

O czym powinniśmy pamiętać?

Przewody zapłonowe, kopułka zapłonu i palec mechanizmu zapłonowego powinny być sprawdzone przed wymianą świec zapłonowych. Po dokręceniu świec zapłonowych odpowiednim momentem i podłączeniu przewodów należy uruchomić silnik i sprawdzić, czy układ zapłonowy działa prawidłowo. W niektórych pojazdach może być wymagany komputer diagnostyczny silnika w celu wyczyszczenia pamięci sterownika silnika. kod błędu związany z problemami z zapłonem. Często zdarza się, że świece są wymieniane w zestawach, ponieważ ich żywotność jest bardzo podobna. Świece często wymagają wymiany po 40 000 km użytkowania.

8 thoughts on “Jak podłączyć radio samochodowe Android i kamerę cofania (Ford S-Max)

  1. Witam jeżeli dobrze rozumiem to stare radio normalnie się włączało po przekręceniu kluczyka bez dodatkowego + po stacyjce czyli informacja do radia leciała po szynie can ,dlaczego nowe radio tego też nie potrafi przecież can dekoder jest wpięty w instalację

Dodaj komentarz

Zadzwoń!