Loading…

Świece Żarowe i Zapłonowe Wymiana

Wymiana Świece Żarowe i Zapłonowe
Mechanik Kontakt
Megane 3, 1.5 dCi, 106HP, wymiana świec żarowych.

Megane 3, 1.5 dCi, 106HP, wymiana świec żarowych.

Zapraszam do komentowania filmu, i dzielenia się uwagami na temat kanału „Laguna Fan” w grupie

„Laguna Fan & Zorax”

na Facebooku.

https://www.facebook.com/groups/LAGUNA.FAN.ZORAX

Na grupie dzielimy się wzlotami i upadkami naszych Lagun, a wszyscy członkowie tworzą zgraną społeczność oraz rodzinną atmosferę.

Narzędzia które użyłem podczas naprawy

zestaw narzędziowy YT-38841
https://bit.ly/323yTs5

zestaw wkrętaków YT-25982
https://bit.ly/36hX2y6

rękawice YT-7473
https://bit.ly/335oehS

Link do aplikacji Autodoc w Sklepie Play

https://apps.apple.com/US/app/id1014949597?mt=8

Strona sklepu Autodoc

https://www.autodoc.pl/?utm_source=youtube&utm_medium=referral&utm_campaign=Laguna&fbclid=IwAR0L29t0ajMIsW-Na8KVlDcJ74HSSl6You1J8ymrZ60654EOOYcdjCNP6GU

Kanał YouTube Autodoc

https://www.youtube.com/channel/UClCMV8bZ6cPOdpF3dGM5UcQ?fbclid=IwAR1qk5pjYK_DPxYi6aVdWLShOgcja8noJbmZNWlBxcqfPdIJGqCYZYuO5RE

Zapraszam do odwiedzenia kanałów moich kolegów

Misiekstaszic

https://www.youtube.com/user/misiekstaszic

Rysiuńcio

https://www.youtube.com/user/rysiuncio

IDEalny remont

https://www.youtube.com/channel/UCIBMogmWfMV57VMBUk7hOdw/videos

Importowane z Youtube Ponownie zamontuj świece zapłonowe / świece żarowe.
Prawidłowe funkcjonowanie silnika zależy od stosowania świec zapłonowych. Mieszanka powietrzno-paliwowa zostaje sprężona, a między dwiema świecami zapłonowymi przeskakuje iskra, która zapala tę kombinację w komorze spalania i uwalnia energię (20-30%, która jest wykorzystywana do napędu samochodu). Możliwe, że silnik w ogóle się nie uruchomi, jeśli świece zapłonowe są zużyte. Trudny rozruch silnika w niskich temperaturach jest częstą oznaką wadliwej świecy zapłonowej lub sterownika.

Porady -Przewody świec zapłonowych należy wymieniać w tym samym czasie, co świece zapłonowe.

Określony model silnika musi mieć własny zestaw świec.

Lepiej jest wymienić cały zestaw świec niż wymieniać pojedyncze świece.

różnorodne oferty

Odkręcanie szyn prądowych świec żarowych

Wyjmij świece zapłonowe silnika, odkręcając je.

Wymiana świec zapłonowych głowicy cylindrów

Na szynoprzewodach wisiały świece

Aby sprawdzić, czy silnik się uruchomi, wykonaj ten prosty test.

Czym dokładnie są świece zapłonowe?

Znane jako świece zapłonowe są stosowane w silnikach benzynowych. „Świece zapłonowe” Aby uzyskać odpowiednią kombinację paliwowo-powietrzną w cylindrach silnika, muszą one wytworzyć niezbędną do tego iskrę. Wysokie napięcie z cewki zapłonowej jest przekazywane do odpowiednich świec zapłonowych za pośrednictwem aparatu zapłonowego, który z kolei generuje iskrę. Jako część eksploatacyjna świece zapłonowe tracą z czasem energię iskry z powodu spalania elektrod i korozji. Może to skutkować niestabilną pracą, problemami z rozruchem, a nawet uszkodzeniem cewki zapłonowej.

Jak wygląda wymiana świecy zapłonowej?

Aby wymienić świece zapłonowe, najpierw wyjmij przewody zapłonowe ze świec, a następnie użyj specjalnego klucza do świec zapłonowych, aby wyjąć świece z głowicy silnika. Podczas wykonywania tej procedury nie pozwól, aby brud zgromadzony wokół nasadki świecy zapłonowej dostał się do cylindra przez otwór świecy zapłonowej. Użyj szczelinomierza, aby zmierzyć odległość między elektrodami na fabrycznie nowych świecach zapłonowych. Aby uniknąć nierównomiernego włożenia świecy zapłonowej i uszkodzenia gwintu, należy zwrócić uwagę na prawidłowe osadzenie nowych świec zapłonowych w otworze gwintowanym w głowicy.

O czym powinniśmy pamiętać?

Przewody zapłonowe, kopułka zapłonu i palec mechanizmu zapłonowego powinny być sprawdzone przed wymianą świec zapłonowych. Po dokręceniu świec zapłonowych odpowiednim momentem i podłączeniu przewodów należy uruchomić silnik i sprawdzić, czy układ zapłonowy działa prawidłowo. W niektórych pojazdach może być wymagany komputer diagnostyczny silnika w celu wyczyszczenia pamięci sterownika silnika. kod błędu związany z problemami z zapłonem. Często zdarza się, że świece są wymieniane w zestawach, ponieważ ich żywotność jest bardzo podobna. Świece często wymagają wymiany po 40 000 km użytkowania.

24 thoughts on “Megane 3, 1.5 dCi, 106HP, wymiana świec żarowych.

  1. Super materaiał, ale mam problem z modułem do świec bez klucza bez zapłonu jest napięcie, prąd znikomy bo 0.01 na przewodach od świec czy spotkałeś się z takim problemem?

  2. Czyli ta metalowa rura ktora jest zakladana do turbosprezarki ma byc zakladana z zalozona wczesniej.metalowa spinka? Dobrze rozumiem, bo juz jestem na etapie skladania i w zaden sposob od zewnatrz nie umiem dojsc zeby zalozyc spinke na ta metalowa rure…

  3. Ja mam podobny problem przy zapaleniu ponizej 10 st. Zaczyna pływać nie równo chodzić przez pare minut puki sie nie zagrzeje na komputerze nic nie pokazuje bo mechanik jak podjechałem do niego nie ma błędów chyba zebede musiał zostawić na pare dni żeby sprawdził na zimnym jeszcze może wtedy wyjdą jakieś błędy

  4. Witam serdecznie Megane 3 1.5 dci 106KM ten sam silnik wymieniłem świece ale na zimnym ciężko pali (czym zimniej tym ciężej) obawiam się że jak będzie – 10 nie zapali. Świece nowe podpiąłem komputer brak błędów. Może Pan coś poradzić?

  5. Mam identyczny silnik tyle samo koni ale w Kangoo 2009 i przy odpaleniu na zimnym lekko kopci na czarno to jest wina słabego nagrzania świec i nie przepalenia ropy czy o co chodzi?

  6. Hi. I made the same steps two weeks ago. I used a U joint to loosen the glow plugs as the injectors make it difficult to use another better tool. Two weeks earlier I put some motor oil to help the glow plugs loosen. I did not remove the rubber tube to the intercooler from the metal pipe, just the clip on the turbocharger. I also put some copper grease on the glow plugs threads. Good video!! Thanks a lot!!

Dodaj komentarz

Zadzwoń!