Loading…

Świece Żarowe i Zapłonowe Wymiana

Wymiana Świece Żarowe i Zapłonowe
Mechanik Kontakt
OPEL Vectra C | Co potrafi kluczyk do samochodu.

OPEL Vectra C | Co potrafi kluczyk do samochodu.

Importowane z Youtube Ponownie zamontuj świece zapłonowe / świece żarowe.
Prawidłowe funkcjonowanie silnika zależy od stosowania świec zapłonowych. Mieszanka powietrzno-paliwowa zostaje sprężona, a między dwiema świecami zapłonowymi przeskakuje iskra, która zapala tę kombinację w komorze spalania i uwalnia energię (20-30%, która jest wykorzystywana do napędu samochodu). Możliwe, że silnik w ogóle się nie uruchomi, jeśli świece zapłonowe są zużyte. Trudny rozruch silnika w niskich temperaturach jest częstą oznaką wadliwej świecy zapłonowej lub sterownika.

Porady -Przewody świec zapłonowych należy wymieniać w tym samym czasie, co świece zapłonowe.

Określony model silnika musi mieć własny zestaw świec.

Lepiej jest wymienić cały zestaw świec niż wymieniać pojedyncze świece.

różnorodne oferty

Odkręcanie szyn prądowych świec żarowych

Wyjmij świece zapłonowe silnika, odkręcając je.

Wymiana świec zapłonowych głowicy cylindrów

Na szynoprzewodach wisiały świece

Aby sprawdzić, czy silnik się uruchomi, wykonaj ten prosty test.

Czym dokładnie są świece zapłonowe?

Znane jako świece zapłonowe są stosowane w silnikach benzynowych. „Świece zapłonowe” Aby uzyskać odpowiednią kombinację paliwowo-powietrzną w cylindrach silnika, muszą one wytworzyć niezbędną do tego iskrę. Wysokie napięcie z cewki zapłonowej jest przekazywane do odpowiednich świec zapłonowych za pośrednictwem aparatu zapłonowego, który z kolei generuje iskrę. Jako część eksploatacyjna świece zapłonowe tracą z czasem energię iskry z powodu spalania elektrod i korozji. Może to skutkować niestabilną pracą, problemami z rozruchem, a nawet uszkodzeniem cewki zapłonowej.

Jak wygląda wymiana świecy zapłonowej?

Aby wymienić świece zapłonowe, najpierw wyjmij przewody zapłonowe ze świec, a następnie użyj specjalnego klucza do świec zapłonowych, aby wyjąć świece z głowicy silnika. Podczas wykonywania tej procedury nie pozwól, aby brud zgromadzony wokół nasadki świecy zapłonowej dostał się do cylindra przez otwór świecy zapłonowej. Użyj szczelinomierza, aby zmierzyć odległość między elektrodami na fabrycznie nowych świecach zapłonowych. Aby uniknąć nierównomiernego włożenia świecy zapłonowej i uszkodzenia gwintu, należy zwrócić uwagę na prawidłowe osadzenie nowych świec zapłonowych w otworze gwintowanym w głowicy.

O czym powinniśmy pamiętać?

Przewody zapłonowe, kopułka zapłonu i palec mechanizmu zapłonowego powinny być sprawdzone przed wymianą świec zapłonowych. Po dokręceniu świec zapłonowych odpowiednim momentem i podłączeniu przewodów należy uruchomić silnik i sprawdzić, czy układ zapłonowy działa prawidłowo. W niektórych pojazdach może być wymagany komputer diagnostyczny silnika w celu wyczyszczenia pamięci sterownika silnika. kod błędu związany z problemami z zapłonem. Często zdarza się, że świece są wymieniane w zestawach, ponieważ ich żywotność jest bardzo podobna. Świece często wymagają wymiany po 40 000 km użytkowania.

49 thoughts on “OPEL Vectra C | Co potrafi kluczyk do samochodu.

 1. Tak samo jest we Fiatach tylko programuje się na desce na tym ekraniku. Swoją drogą gdy zamkniesz centralny w środku to bagażnik też powinien być zablokowany. Tak więc jak masz ryglowanie przy 15 km/h to nie musisz się bać o bagażnik, bo i tak będzie zamknięty.

 2. Próbowałem dziś zmienić otwieranie tylko drzwi kierowcy na wszystkie drzwi, i jak przyciskam przycisk na drzwiach i na pilocie, to otwierają się wszystkie szyby w dół a opcja drzwi się nie zmienia. 2004r. Gdzie jest problem ?

 3. Cześć wszystkim, Mam problem z ryglowaniem drzwi. Zaprogramowałem kluczem, że po określonej prędkości zamykają mi się wszystkie drzwi. Problem jest tego typu, że raz na jakiś czas wcale się nie zamykają, a po wyjęciu kluczyków ze stacyjki otworzą się raz na ruski rok. Wiecie może jak to naprawić?

 4. Super filmik lecz prosze o pomoc. Mam Vectre C 2008 cdti 1.9 po lifcie lecz nie dziala otwieranie szyb, dlaczego? Za to lusterka sie chowaja 😊

 5. Działają te opcje u was w przedliftach ? U mnie nawet tego piknięcia nie ma. Natomiast jak przytrzymam przycisk zamykania na kluczyku to wiadomo zamyka drzwi i klapę z klapką i w dodatku zasuwa szyby zamyka szyber i składa lusterka. Ale w drugą stronę przy otwieraniu już nie. Nie wiem od czego to zależy

 6. a po zgaszeniu silnika i wyjęciu kluczyka i otwarciu drzwi wystarczy pociągnąć manetkę od długich świateł i załączy się tryb odprowadzania do domu i świecą swiatła mijania i cofania przez około 30 sekund to też ciekawostka 😉

 7. Pokaż jak awaryjnie otworzyć drzwi w vectrze. Ostatnio na zapalonym silniku mi się zatrzasnął. Możesz też pokazać jak ustawić zeby się ryglowały jak się rusza autem… A tak na marginesie, niezły bałagan masz na kanale z filmami. Może rozdziel te motoryzacyjne. 😉

 8. Bardzo pomocny materiał dzięki. Nie wiedziałem ze mam takie opcje 😀
  Mam Astre H kombi i nie działa mi tylko otwieranie drzwi kierowcy a później pozostałych zawsze wszystkie się otwierają pewnie dlatego że nie mam guziczków w drzwiach.

 9. Sprytne 🙂 A ja mam w Vectrze taki problem, że na parkingu, jak mam otwarte tylko tylne drzwi (np. ładując zakupy na tylne siedzenia) to po paru chwilach wszystkie blokady drzwi mi się zamykają. Jest to irytujące, bo muszę dwukrotnie odblokować, by wsiąść do samochodu z przodu lub by otworzyć bagażnik. Wiesz jak to dezaktywować?

 10. moja vectra zamyka drzwi w momencie jak odpalam auto… gdyby zamykała przy 15kmph nie byłoby źle. Ale nie tylko zamyka, bo jeśli je otworzę (przyciskiem) z odpalonym silnikiem, np idę do bagażnika i spowrotem, to potem jak silnik zgaszę to się spowrotem zamykają… zawsze robią odwrotność. Szału idzie dostać dziękuję za takie coś.

 11. Ja mam od miesiąca znowu Opla Vectre GTS
  To z dachem muszę spróbować. Okna się otwierają.
  Bagażnik jest Alle zawsze zamokniętym u mnie. Muszę nacisnąć ten guzik pod otwieraniem okna

  Dzięki za Video. Pare nowych informacji się dowiedziałem.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!