Loading…

Świece Żarowe i Zapłonowe Wymiana

Wymiana Świece Żarowe i Zapłonowe
Mechanik Kontakt
W jaki sposób szybko odpalić samochód podczas wyjątkowych mrozów | AUTODOC

W jaki sposób szybko odpalić samochód podczas wyjątkowych mrozów | AUTODOCW jaki sposób szybko odpalić samochód podczas wyjątkowych mrozów | AUTODOC

Skorzystaj z preparatu Start Fix. Spryskaj tym środkiem filtr powietrzna swojego silnika lub rurę wlotową powietrza, po czym natychmiast spróbuj odpalić swój samochód.

Jeśli Twój samochód napędzany jest benzyną, ostrożnie wciśnij pedał gazu.

Aby odpalić silnik napędzany olejem napędowym, zapewnij pełne otwarcie przepustnicy przy włączonych świecach żarowych.

Uwaga! Nie korzystaj z danego sprayu do odpalenia silników Diesla, które wyposażone są w system typu Common Rail i system pompowtryskiwaczy.

Ostrożnie skorzystaj z minimalnej ilości sprayu Start Fix do silników, które wykorzystują układ zapłonowy „”wasted spark””, w którym podczas suwu zapewniana jest obecność dodatkowej iskry, gdy tłok znajduje się w centralnej części jego dolnego końca.

Pamiętaj, że ten preparat jest łatwopalny i nie zaleca się go zbyt często używać.

Czy znasz większą ilość porad i pomysłów samochodowych? Podziel się nimi w komentarzach.

📲 Kupowanie przez aplikację jest zawsze tańsze niż na stronie internetowej!
❱❱ Zainstaluj Aplikacja AutoDoc — https://interstitials.onelink.me/1036709825?pid=Youtube

🛒 Na naszej stronie znajdziesz wielki asortyment potrzebnych części zamiennych: https://www.autodoc.pl/?utm_source=YouTube&utm_medium=description&utm_campaign=179_PROMO
LIQUI MOLY Spray, pomoc przy rozruchu: https://www.autodoc.pl/liqui-moly/8823164?utm_source=YouTube&utm_medium=description&utm_campaign=179_PROMO

🔔 Zapisz się do kanału AUTODOC i nie przegap nowych filmików przedstawiających wymianę części samochodowych ➜ http://www.youtube.com/c/AutodocPl?sub_confirmation=1

Czy filmik Tobie pomógł? Daj mu uniesiony kciuk i podziel się nim ze swoimi przyjaciółmi!

Spójrz na inne filmiki na naszym kanale:
► Triki AUTODOC — https://www.youtube.com/playlist?list=PLND323dR8mp0v0fsJAks93-qbXlauWjcG
► 5 najlepszych pomysłów na zimę dla Twojego samochodu — https://youtu.be/PHHes8igzAg
► W jaki sposób usunąć wodę ze zbiornika paliwa — https://youtu.be/vVRoy2MtpK8
► W jaki sposób szybko rozmrozić szyby samochodowe — https://youtu.be/ALIR2Q6kf54

Mobile Shop: https://m.autodoc.pl

📢 AutoDoc w sieciach społecznych:
Facebook: https://www.facebook.com/autodoc.poland
Twitter: https://twitter.com/autodoc_berlin
YouTube: http://www.youtube.com/c/AutodocPl
Instagram: https://www.instagram.com/autodoc_autoparts

#autodoc #autodoctips

O odpowiedzialności:
Dany filmik zawiera wyłącznie porady i zalecenia, które mogą okazać się pomocne podczas wykonywania napraw lub wymiany części. AUTODOC nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody, obrażenia lub szkody materialne odniesione podczas wykonywania napraw lub wymiany, które są skutkiem niewłaściwego użycia lub niewłaściwego zrozumienia załączonych informacji. Dany filmik służy wyłącznie celom informacyjnym i nie gwarantuje osiągnięcia określonego rezultatu. Użytkownik jest osobiście odpowiedzialny za nieprawidłowe użycie sprzętu naprawczego, narzędzi lub części samochodowych, a w szczególności, gdy ich użycie stwarza ryzyko obrażeń. AUTODOC usilnie zaleca bycie ostrożnym i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas wykonywania jakichkolwiek napraw lub wymiany. Miej na uwadze, że korzystanie z niskiej jakości części samochodowych nie gwarantuje odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa na drodze.

Importowane z Youtube Ponownie zamontuj świece zapłonowe / świece żarowe.
Prawidłowe funkcjonowanie silnika zależy od stosowania świec zapłonowych. Mieszanka powietrzno-paliwowa zostaje sprężona, a między dwiema świecami zapłonowymi przeskakuje iskra, która zapala tę kombinację w komorze spalania i uwalnia energię (20-30%, która jest wykorzystywana do napędu samochodu). Możliwe, że silnik w ogóle się nie uruchomi, jeśli świece zapłonowe są zużyte. Trudny rozruch silnika w niskich temperaturach jest częstą oznaką wadliwej świecy zapłonowej lub sterownika.

Porady -Przewody świec zapłonowych należy wymieniać w tym samym czasie, co świece zapłonowe.

Określony model silnika musi mieć własny zestaw świec.

Lepiej jest wymienić cały zestaw świec niż wymieniać pojedyncze świece.

różnorodne oferty

Odkręcanie szyn prądowych świec żarowych

Wyjmij świece zapłonowe silnika, odkręcając je.

Wymiana świec zapłonowych głowicy cylindrów

Na szynoprzewodach wisiały świece

Aby sprawdzić, czy silnik się uruchomi, wykonaj ten prosty test.

Czym dokładnie są świece zapłonowe?

Znane jako świece zapłonowe są stosowane w silnikach benzynowych. „Świece zapłonowe” Aby uzyskać odpowiednią kombinację paliwowo-powietrzną w cylindrach silnika, muszą one wytworzyć niezbędną do tego iskrę. Wysokie napięcie z cewki zapłonowej jest przekazywane do odpowiednich świec zapłonowych za pośrednictwem aparatu zapłonowego, który z kolei generuje iskrę. Jako część eksploatacyjna świece zapłonowe tracą z czasem energię iskry z powodu spalania elektrod i korozji. Może to skutkować niestabilną pracą, problemami z rozruchem, a nawet uszkodzeniem cewki zapłonowej.

Jak wygląda wymiana świecy zapłonowej?

Aby wymienić świece zapłonowe, najpierw wyjmij przewody zapłonowe ze świec, a następnie użyj specjalnego klucza do świec zapłonowych, aby wyjąć świece z głowicy silnika. Podczas wykonywania tej procedury nie pozwól, aby brud zgromadzony wokół nasadki świecy zapłonowej dostał się do cylindra przez otwór świecy zapłonowej. Użyj szczelinomierza, aby zmierzyć odległość między elektrodami na fabrycznie nowych świecach zapłonowych. Aby uniknąć nierównomiernego włożenia świecy zapłonowej i uszkodzenia gwintu, należy zwrócić uwagę na prawidłowe osadzenie nowych świec zapłonowych w otworze gwintowanym w głowicy.

O czym powinniśmy pamiętać?

Przewody zapłonowe, kopułka zapłonu i palec mechanizmu zapłonowego powinny być sprawdzone przed wymianą świec zapłonowych. Po dokręceniu świec zapłonowych odpowiednim momentem i podłączeniu przewodów należy uruchomić silnik i sprawdzić, czy układ zapłonowy działa prawidłowo. W niektórych pojazdach może być wymagany komputer diagnostyczny silnika w celu wyczyszczenia pamięci sterownika silnika. kod błędu związany z problemami z zapłonem. Często zdarza się, że świece są wymieniane w zestawach, ponieważ ich żywotność jest bardzo podobna. Świece często wymagają wymiany po 40 000 km użytkowania.

One thought on “W jaki sposób szybko odpalić samochód podczas wyjątkowych mrozów | AUTODOC

 1. Skorzystaj z preparatu Start Fix. Spryskaj tym środkiem filtr powietrzna swojego silnika lub rurę wlotową powietrza, po czym natychmiast spróbuj odpalić swój samochód.

  Jeśli Twój samochód napędzany jest benzyną, ostrożnie wciśnij pedał gazu.

  Aby odpalić silnik napędzany olejem napędowym, zapewnij pełne otwarcie przepustnicy przy włączonych świecach żarowych.

  Uwaga! Nie korzystaj z danego sprayu do odpalenia silników Diesla, które wyposażone są w system typu Common Rail i system pompowtryskiwaczy.

  Ostrożnie skorzystaj z minimalnej ilości sprayu Start Fix do silników, które wykorzystują układ zapłonowy ""wasted spark"", w którym podczas suwu zapewniana jest obecność dodatkowej iskry, gdy tłok znajduje się w centralnej części jego dolnego końca.

  Pamiętaj, że ten preparat jest łatwopalny i nie zaleca się go zbyt często używać.

  Czy znasz większą ilość porad i pomysłów samochodowych? Podziel się nimi w komentarzach.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!