Loading…

Świece Żarowe i Zapłonowe Wymiana

Wymiana Świece Żarowe i Zapłonowe
Mechanik Kontakt
Wymiana filtru gazu w aucie. Krok po kroku. Changing the gas filter in the car.

Wymiana filtru gazu w aucie. Krok po kroku. Changing the gas filter in the car.Książka w formacie Ebook jest dostępna już w moim sklepie https://www.mariuszpapa.pl/samodzielne-napelnianie-klimatyzacji-w-aucie-wydanie-ii-p-12.html wydanie drugie poprawione w cenie wydania pierwszego każdy kto zakupi ebooka do 22 sierpnia po finalizacji zakupu otrzyma 10% rabatu . Pozdrawiam Mariusz Już wkrótce moja książka „Napełnianie klimatyzacji w aucie ” krok po kroku więcej informacj na moim blogu https://propanwklimatyzacji.blogspot.com/2020/05/ksiazka-napenianie-klimatyzacji-w.html W tym odcinku pokarze jak wymienić filtr gazu w aucie. Jest to dosyć proste i sami możemy to zrobić , a przy okazji parę złotych możemy oszczędzić .

Step-by-step shows you how to properly replace the gas filter in the car.
Шаг за шагом показывает, как правильно заменить газовый фильтр в машине.
Ten film powstał przy użyciu Edytora wideo YouTube (http://www.youtube.com/editor). Forum o e papierosach Uruchomiane 05 Lipca 2013 http://dianafm.pl/epapierosoweforum/

Importowane z Youtube Ponownie zamontuj świece zapłonowe / świece żarowe.
Prawidłowe funkcjonowanie silnika zależy od stosowania świec zapłonowych. Mieszanka powietrzno-paliwowa zostaje sprężona, a między dwiema świecami zapłonowymi przeskakuje iskra, która zapala tę kombinację w komorze spalania i uwalnia energię (20-30%, która jest wykorzystywana do napędu samochodu). Możliwe, że silnik w ogóle się nie uruchomi, jeśli świece zapłonowe są zużyte. Trudny rozruch silnika w niskich temperaturach jest częstą oznaką wadliwej świecy zapłonowej lub sterownika.

Porady -Przewody świec zapłonowych należy wymieniać w tym samym czasie, co świece zapłonowe.

Określony model silnika musi mieć własny zestaw świec.

Lepiej jest wymienić cały zestaw świec niż wymieniać pojedyncze świece.

różnorodne oferty

Odkręcanie szyn prądowych świec żarowych

Wyjmij świece zapłonowe silnika, odkręcając je.

Wymiana świec zapłonowych głowicy cylindrów

Na szynoprzewodach wisiały świece

Aby sprawdzić, czy silnik się uruchomi, wykonaj ten prosty test.

Czym dokładnie są świece zapłonowe?

Znane jako świece zapłonowe są stosowane w silnikach benzynowych. „Świece zapłonowe” Aby uzyskać odpowiednią kombinację paliwowo-powietrzną w cylindrach silnika, muszą one wytworzyć niezbędną do tego iskrę. Wysokie napięcie z cewki zapłonowej jest przekazywane do odpowiednich świec zapłonowych za pośrednictwem aparatu zapłonowego, który z kolei generuje iskrę. Jako część eksploatacyjna świece zapłonowe tracą z czasem energię iskry z powodu spalania elektrod i korozji. Może to skutkować niestabilną pracą, problemami z rozruchem, a nawet uszkodzeniem cewki zapłonowej.

Jak wygląda wymiana świecy zapłonowej?

Aby wymienić świece zapłonowe, najpierw wyjmij przewody zapłonowe ze świec, a następnie użyj specjalnego klucza do świec zapłonowych, aby wyjąć świece z głowicy silnika. Podczas wykonywania tej procedury nie pozwól, aby brud zgromadzony wokół nasadki świecy zapłonowej dostał się do cylindra przez otwór świecy zapłonowej. Użyj szczelinomierza, aby zmierzyć odległość między elektrodami na fabrycznie nowych świecach zapłonowych. Aby uniknąć nierównomiernego włożenia świecy zapłonowej i uszkodzenia gwintu, należy zwrócić uwagę na prawidłowe osadzenie nowych świec zapłonowych w otworze gwintowanym w głowicy.

O czym powinniśmy pamiętać?

Przewody zapłonowe, kopułka zapłonu i palec mechanizmu zapłonowego powinny być sprawdzone przed wymianą świec zapłonowych. Po dokręceniu świec zapłonowych odpowiednim momentem i podłączeniu przewodów należy uruchomić silnik i sprawdzić, czy układ zapłonowy działa prawidłowo. W niektórych pojazdach może być wymagany komputer diagnostyczny silnika w celu wyczyszczenia pamięci sterownika silnika. kod błędu związany z problemami z zapłonem. Często zdarza się, że świece są wymieniane w zestawach, ponieważ ich żywotność jest bardzo podobna. Świece często wymagają wymiany po 40 000 km użytkowania.

25 thoughts on “Wymiana filtru gazu w aucie. Krok po kroku. Changing the gas filter in the car.

  1. Witam, czy trzeba zakręcić jakiś zawor przy butli? Czy na wyłączonym silniku nadal będzie uciekal gaz? Chciałbym sam to zmienic a nie wiem jaki mam filtr przy parowniku i trzeba by było najpierw odkręcic dekielek

  2. Mam pytanie posiadam vectre b u mnie gaz się przełącza po rozgrzaniu silnika i uparcie po wciśnięciu przycisku nie przelaczy się na gaz jaka to może być przyczyną?

  3. Od kiedy to filtr powoduje nierówną pracę silnika? W jaki sposób? Zapchany filtr prędzej spowoduje wyłączanie się instalacji z powodu spadku ciśnienia pod obciążeniem.

  4. co do tego smarowania olejem końcówki listwy, tylko po to by nałożyć wąż to chyba nie jest najlepsza metoda. W końcu filtr fazy lotnej ma wyłapywać również substancje oleiste.

  5. Super filmik. dzieki temu zaoszczedziłęm 60 zł na gazowniku do którego trzeba się na kolejkę zapisywać. w przyszły tygodniu wymieniam tez w drugim aucie czyli kolejne 60 zł w kieszeni. Autorowi filmu należy się porządna Wisky. Oby więcej takich filmików. A gest na koniec rewelka. Pozdrawiam

  6. No ja też dedykuję faka gaz mi się nie włączał gość mi coś tam w kompie auta grzebał nawet maski nie otworzył i dalej dupa okazało się że bezpiecznik jest zaśniedziały a gość nawet nie popatrzył ja mam prawo nie popatrzeć bo mam prawo się nie znać to on jest fachowcem nie ja

  7. Ja proponuję zacząć od zakręcenia zaworu na butli, potem odpaleniu auta i przełączenie go na gaz aby wypalić lpg z układu a potem brać się za wymiany dwóch filtrów.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!