Loading…

Świece Żarowe i Zapłonowe Wymiana

Wymiana Świece Żarowe i Zapłonowe
Mechanik Kontakt
CplusE #42 - Ogrzewanie postojowe

CplusE #42 – Ogrzewanie postojoweSprawdź sklep https://cpluse.pl/, w którym znaleźć można sprzęt dla prawdziwych zawodowców. Kierowcom polecamy:
– Kurtka z logiem “CplusE.pl”- https://cpluse.pl/product/czerwona-kurtka-z-logiem-cpluse-pl/
– Kubek “Jedziemy z tematem” – https://cpluse.pl/product/kubek-jedziemy-z-tematem-czarny/
– Zabezpieczenie do drzwi malowane, długość: 230-425 mm – https://cpluse.pl/product/zabezpieczenie-do-drzwi-malowane-l230-425/
– Pas zabezpieczający TEKSON – 8m – 50MM 5T z napinaczem ERGO 600 daN – https://cpluse.pl/product/pas-zabezpieczajacy-tekson-50mm-5t-z-napinaczem-ergo-600-dan/
– Męska koszulka z logo „Jedziemy z tematem” – https://cpluse.pl/product/meski-t-shirt-z-logo-jedziemy-z-tematem-czarny/

PRZYDATNE LINKI
Strefa kierowcy: http://www.omega-pilzno.com.pl/kierowcy
Facebook: https://www.facebook.com/cplusepl
Instagram: https://www.instagram.com/cpluse.pl
Podcast CplusE: https://cpluse.pl/podcast

Witamy na kanale CplusE tworzonym przez firmę OMEGA Pilzno. W ramach videobloga omawiane są tematy związane z samochodami ciężarowymi, pasją i życiem kierowców spod znaku kategorii C+E oraz branżą transportową. Adam Wołowiec – gospodarz kanału Omegi Pilzno głównie koncentruje się na użytecznych poradach dla kierowców.

W #42 prowadzący przybliża zasadę działania oraz obsługę powietrznego ogrzewania postojowego.

ZAPRASZAMY DO SUBSKRYPCJI KANAŁU.

Jedziemy z tematem!

Importowane z Youtube Ponownie zamontuj świece zapłonowe / świece żarowe.
Prawidłowe funkcjonowanie silnika zależy od stosowania świec zapłonowych. Mieszanka powietrzno-paliwowa zostaje sprężona, a między dwiema świecami zapłonowymi przeskakuje iskra, która zapala tę kombinację w komorze spalania i uwalnia energię (20-30%, która jest wykorzystywana do napędu samochodu). Możliwe, że silnik w ogóle się nie uruchomi, jeśli świece zapłonowe są zużyte. Trudny rozruch silnika w niskich temperaturach jest częstą oznaką wadliwej świecy zapłonowej lub sterownika.

Porady -Przewody świec zapłonowych należy wymieniać w tym samym czasie, co świece zapłonowe.

Określony model silnika musi mieć własny zestaw świec.

Lepiej jest wymienić cały zestaw świec niż wymieniać pojedyncze świece.

różnorodne oferty

Odkręcanie szyn prądowych świec żarowych

Wyjmij świece zapłonowe silnika, odkręcając je.

Wymiana świec zapłonowych głowicy cylindrów

Na szynoprzewodach wisiały świece

Aby sprawdzić, czy silnik się uruchomi, wykonaj ten prosty test.

Czym dokładnie są świece zapłonowe?

Znane jako świece zapłonowe są stosowane w silnikach benzynowych. „Świece zapłonowe” Aby uzyskać odpowiednią kombinację paliwowo-powietrzną w cylindrach silnika, muszą one wytworzyć niezbędną do tego iskrę. Wysokie napięcie z cewki zapłonowej jest przekazywane do odpowiednich świec zapłonowych za pośrednictwem aparatu zapłonowego, który z kolei generuje iskrę. Jako część eksploatacyjna świece zapłonowe tracą z czasem energię iskry z powodu spalania elektrod i korozji. Może to skutkować niestabilną pracą, problemami z rozruchem, a nawet uszkodzeniem cewki zapłonowej.

Jak wygląda wymiana świecy zapłonowej?

Aby wymienić świece zapłonowe, najpierw wyjmij przewody zapłonowe ze świec, a następnie użyj specjalnego klucza do świec zapłonowych, aby wyjąć świece z głowicy silnika. Podczas wykonywania tej procedury nie pozwól, aby brud zgromadzony wokół nasadki świecy zapłonowej dostał się do cylindra przez otwór świecy zapłonowej. Użyj szczelinomierza, aby zmierzyć odległość między elektrodami na fabrycznie nowych świecach zapłonowych. Aby uniknąć nierównomiernego włożenia świecy zapłonowej i uszkodzenia gwintu, należy zwrócić uwagę na prawidłowe osadzenie nowych świec zapłonowych w otworze gwintowanym w głowicy.

O czym powinniśmy pamiętać?

Przewody zapłonowe, kopułka zapłonu i palec mechanizmu zapłonowego powinny być sprawdzone przed wymianą świec zapłonowych. Po dokręceniu świec zapłonowych odpowiednim momentem i podłączeniu przewodów należy uruchomić silnik i sprawdzić, czy układ zapłonowy działa prawidłowo. W niektórych pojazdach może być wymagany komputer diagnostyczny silnika w celu wyczyszczenia pamięci sterownika silnika. kod błędu związany z problemami z zapłonem. Często zdarza się, że świece są wymieniane w zestawach, ponieważ ich żywotność jest bardzo podobna. Świece często wymagają wymiany po 40 000 km użytkowania.

25 thoughts on “CplusE #42 – Ogrzewanie postojowe

  1. Super odcinek ale jedna rzecz która nadal nie wiem.. 😅😅 Gdzie w ciągniku znajduje się czujnik temperatury tego urządzenia i gdzie jest wlot powietrza ogrzewanego? Pytam bo boję się że niechcący zakryje te miejsca i może być małe niebezpieczeństwo pożaru. 😱😅

  2. 15 marca 2021 zamówiłem ogrzewanie postojowe na Aliexpress , zrobiłem przelew na 155,99$ i do tej pory tj. 26 kwietnia ogrzewania z czech nie otrzymałem. Aliexpres przysłał mi 17 e-meili a ostatnie całkiem po chinsku , co przy tłumaczeniu przez google wychodzą głupoty nie do zrozumienia. Myślę , że Aliexpress to po prostu złodzieje i pewnie na mnie trafiło. Ani ogrzewania , ani zwrotu pieniędzy. Założyłem spór i ni jakiego odzewu. To są ZŁODZIEJE.!!

  3. Wszystko Ok tylko chyba pomylił Pan pewne cechy Webasto suchego i mokrego. Tylko mokre Webasto Thermo Top postojowe będzie dmuchać przez nawiewy i jest wpięte w fabryczny układ płynu chłodzącego.. Suche, czyli Webasto Air Top ma własny wylot ciepłego powietrza i nie może być włączone w układ klimatyzacji czy nawiewów.

  4. A ile prawdy jest w tym, żeby nie uruchamiać silnika dopóki Webasto się nie wyciszy? Że niby może się wtedy przepalić obwód? Dopiero zaczynam jazdy i tak mnie uczy mój instruktor z firmy…

  5. Skoncentruj się, Bracie, na obrazie słuchacza, do które mówisz. Niech najlepiej będzie miłym, chętnym do pracy kompletnie nie znającym się na tej rzeczy ciężko pracującym kierowcą. Pomyśl o nim może jako o młodszym braciszku, któremu chcesz wszystko wytłumaczyć aby rozumiał po kolei i zapamiętał. Piszę to, bo widzę, że scenariusz odgrywa to rolę jak w felietonie, co sprawia miejscami sztuczność i rozrywając tematy na kawałki miesza ich kolejność zamazując istotne elementy.

    Myślę też, że niskie naładowanie akumulatora nie tyle uniemożliwia załączenie ale wyłącza urządzenie aby dalej już nie pobierało prądu.

  6. Z tym webasto to jest tak jak z nazwą geberit. Chodzi o kible zabudowane w ścianie ale pamięta się nazwę pierwszego producenta który je wprowadził na rynek. Coś na zasadzie adidasów w mowie potocznej.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!