Loading…

Świece Żarowe i Zapłonowe Wymiana

Wymiana Świece Żarowe i Zapłonowe
Mechanik Kontakt
Wymiana oleju w skrzyni biegów M32 w samochodzie Fiat Croma II. Serwis olejowy część 3.

Wymiana oleju w skrzyni biegów M32 w samochodzie Fiat Croma II. Serwis olejowy część 3.Film przedstawia krok po kroku samodzielną wymianę oleju w manualnej skrzyni biegów GM M32.
Dziękuję za obejrzenie filmu.
Do filmu dostępne są napisy.

Wykorzystano muzykę std. YouTube.
Lonesome Avenue – The 126ers

Importowane z Youtube Ponownie zamontuj świece zapłonowe / świece żarowe.
Prawidłowe funkcjonowanie silnika zależy od stosowania świec zapłonowych. Mieszanka powietrzno-paliwowa zostaje sprężona, a między dwiema świecami zapłonowymi przeskakuje iskra, która zapala tę kombinację w komorze spalania i uwalnia energię (20-30%, która jest wykorzystywana do napędu samochodu). Możliwe, że silnik w ogóle się nie uruchomi, jeśli świece zapłonowe są zużyte. Trudny rozruch silnika w niskich temperaturach jest częstą oznaką wadliwej świecy zapłonowej lub sterownika.

Porady -Przewody świec zapłonowych należy wymieniać w tym samym czasie, co świece zapłonowe.

Określony model silnika musi mieć własny zestaw świec.

Lepiej jest wymienić cały zestaw świec niż wymieniać pojedyncze świece.

różnorodne oferty

Odkręcanie szyn prądowych świec żarowych

Wyjmij świece zapłonowe silnika, odkręcając je.

Wymiana świec zapłonowych głowicy cylindrów

Na szynoprzewodach wisiały świece

Aby sprawdzić, czy silnik się uruchomi, wykonaj ten prosty test.

Czym dokładnie są świece zapłonowe?

Znane jako świece zapłonowe są stosowane w silnikach benzynowych. „Świece zapłonowe” Aby uzyskać odpowiednią kombinację paliwowo-powietrzną w cylindrach silnika, muszą one wytworzyć niezbędną do tego iskrę. Wysokie napięcie z cewki zapłonowej jest przekazywane do odpowiednich świec zapłonowych za pośrednictwem aparatu zapłonowego, który z kolei generuje iskrę. Jako część eksploatacyjna świece zapłonowe tracą z czasem energię iskry z powodu spalania elektrod i korozji. Może to skutkować niestabilną pracą, problemami z rozruchem, a nawet uszkodzeniem cewki zapłonowej.

Jak wygląda wymiana świecy zapłonowej?

Aby wymienić świece zapłonowe, najpierw wyjmij przewody zapłonowe ze świec, a następnie użyj specjalnego klucza do świec zapłonowych, aby wyjąć świece z głowicy silnika. Podczas wykonywania tej procedury nie pozwól, aby brud zgromadzony wokół nasadki świecy zapłonowej dostał się do cylindra przez otwór świecy zapłonowej. Użyj szczelinomierza, aby zmierzyć odległość między elektrodami na fabrycznie nowych świecach zapłonowych. Aby uniknąć nierównomiernego włożenia świecy zapłonowej i uszkodzenia gwintu, należy zwrócić uwagę na prawidłowe osadzenie nowych świec zapłonowych w otworze gwintowanym w głowicy.

O czym powinniśmy pamiętać?

Przewody zapłonowe, kopułka zapłonu i palec mechanizmu zapłonowego powinny być sprawdzone przed wymianą świec zapłonowych. Po dokręceniu świec zapłonowych odpowiednim momentem i podłączeniu przewodów należy uruchomić silnik i sprawdzić, czy układ zapłonowy działa prawidłowo. W niektórych pojazdach może być wymagany komputer diagnostyczny silnika w celu wyczyszczenia pamięci sterownika silnika. kod błędu związany z problemami z zapłonem. Często zdarza się, że świece są wymieniane w zestawach, ponieważ ich żywotność jest bardzo podobna. Świece często wymagają wymiany po 40 000 km użytkowania.

17 thoughts on “Wymiana oleju w skrzyni biegów M32 w samochodzie Fiat Croma II. Serwis olejowy część 3.

 1. Witam. Od wymiany widze juz trochę minelo. Chciałem zapytać jak po wymianie , wszystko wporzadku? Też ostatnio zmieniałem olej i zalałem 3L . Pytam bo piszą że przez zbyt duża ilość mogą puścić uszczelniacze . Pozdrawiam

 2. Dzięki za film instruktażowy. Czy możesz powiedzieć jakim kluczem odkręcą się korek spustowy i wlewowy? Wolę zakupić przed wymianą.
  Wlałeś 3l i niesprawdzałeś później stanu korkiem rewizyjnym? Wiem, że wspominałeś, że 2,2l to stanowczo za mało do tej skrzyni ale 3l to sporo więcej niż zalecają. Wolę rozwiać swoje obawy przed wymianą.

 3. Cześć. Mam pytanie. Mam crome w automacie, po przejechaniu 15 km wyświetla mi symbol stan niskiego oleju ( symbol w postaci igły) gdyż pomiar oleju jeet prawidłowy.. Co to może być? Oczywiście jak znasz odpowiedź heh, pozdrawiam 🙂

 4. Witam, 3l oleju wystarczą? Czy można gdzieś w samochodzie spr czy mamy odpowiedni poziom oleju w skrzyni biegów? Niedawno kupiłem Fiata Crome 1.9 150km i zamierzam się do wymiany oleju. Pozdrawiam

 5. Dzięki za podzielenie się informacją 🙂 Mam w rękach AR159 1.9JTDm z 2008 roku z polskiego salonu ze słynną skrzynią M32 i właśnie będzie na dniach zmieniany olej w skrzyni, a nie był prawdopodobnie zmieniany od nowości. Przebieg już spory 245 000 km

  Pozdrowienia od Alfaholika 🙂

 6. Ja właśnie po regeneracji skrzyni M32 😬 padła po 220 tys. km. Croma do teraz nie sprawiała mi większych problemów. Teraz dostałem ostro po kieszeni.
  PS. Czekam na film o światłach przednich, które są mega dramatyczne. Pozdrowienia dla Cromiarzy.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!